Był rok 1999. Choć był to rok udzielającej się wszystkim swego rodzaju niepewności, związanej z nadchodzącym nowym milenium, to jednak właśnie wtedy pielęgnowana od dłuższego czasu idea braci Tomka i Wojtka Ługowskich o własnym zespole dancowym, grającym autorskie utwory, przybrała swój realny kształt.

 

Z początku przedsięwzięcie zostało nazwane „Enter Beat”, jednak w krótkim czasie nazwa ta została przemianowana na tę, pod którą grupa znana jest do chwili obecnej – czyli X-TRANS.

 

Ambicja od zawsze stanowiła drugie „ja” braci, dlatego postanowili, że to co robią, powinno być miłe nie tylko dla ucha ale i oka. Rozpoczęli więc poszukiwania osoby, która mogłaby wcielić w życie ich pomysły. W ten sposób trafili do pierwszego choreografa X-TRANS, z którym nawiązali współpracę i wraz z trzema wywodzącymi się z jego zespołu tańca utytułowanymi tancerzami stworzyli pierwszy oficjalny skład grupy. Dzięki temu X-TRANS stał się formacją wokalno-taneczną.

 

Kolejnym istotnym wydarzeniem w karierze zespołu było rozpoczęcie współpracy z firmą fonograficzną Green Star w listopadzie 2001 roku. W rezultacie, 19 stycznia 2002 w programie DP LIVE nadawanym w TV POLSAT po raz pierwszy został wyemitowany teledysk do mixu piosenek "Nie bój się mała" i "Impreza", zaś debiutancka kaseta „Moja Wina” ukazała się w lutym tego samego roku.

 

W lipcu 2002 zespół wystąpił na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance zdobywając nagrodę za debiut roku.

 

Po zdjęciu z anteny Polsatu programu Disco Polo Live grupa rozpoczęła produkcję własnego programu promującego muzykę taneczną o nazwie „Muzyczny Trans”, który był emitowany w wielu sieciach telewizji kablowej na terenie Polski.

 

W 2004 roku grupa na kilka lat znika ze sceny polskiej muzyki tanecznej, by z inicjatywy Tomka na nowo pojawić się w 2007. Powstają nowe utwory oraz zostaje nawiązana współpraca z nową formacją taneczną. W 2008 X-TRANS ponownie występuje na ostródzkim festiwalu prezentując zreaktywowany skład i nowe piosenki.

 

 

W 2009 roku następują diametralne zmiany i zostaje stworzona całkowicie nowa koncepcja X-TRANS. Formację opuszcza Wojtek, który odtąd będzie wspierał przedsięwzięcie innymi, poza scenicznymi działaniami, zaś częścią zespołu staje się zjawiskowa wokalistka, Dorota Krześlak. Dzięki temu X-TRANS w każdym aspekcie przybiera formę nieporównywalgną do swoich wcześniejszych wcieleń.

 

 

 

 

 

 

 

Od lipca 2012 Dorotę zastępuje Sylwia Lewandowska, która pojawiłą się już wcześniej w teledysku X-TRANS "Tak jak chcę".

 

 

 

 

Swojemu brzmieniu w nowej odsłonie grupa X-TRANS nadal stara się nadawać charakterystyczny lecz jednocześnie niepowtarzalny styl, starając się wytyczać tym samym nowy kierunek w muzyce tanecznej.

 

Ocena tego, jak dalece się nam to udaje należy jednak do WAS drodzy odbiorcy, dlatego zachęcamy was do odwiedzenia działów Download, Muzyka i Video, gdzie nasze kompozycje i teledyski, będą mówiły same za siebie.